LEGO konstruktoriaus naudojimas

dirbant su ikimokyklinukais ir

pirma klasė (Papildoma veikla)

Parengta:

Mokytojas MBOU 37 vidurinė mokykla

Lyashenko I.S.

Belgorodas – 2015 m

    LEGO technologija ikimokyklinio ugdymo įstaigos mokymo ir ugdymo procese…………………………………………………………3

    Projektas „Lego šalis“………………………………………………………5

    Pamokų užrašai apie Lego konstravimą……………17

    Žaidimų pratimai ir didaktiniai žaidimai naudojant Lego konstruktorius………………………………………………………………………………………………

    Statybos schemos………………………………………………………….25

LEGO yra viena žinomiausių ir plačiausiai paplitusių pedagoginių sistemų, plačiai naudojančių trimačius realaus pasaulio modelius ir dalykinę žaidimų aplinką, skirtą vaiko mokymuisi ir vystymuisi. LEGO leidžia vaikams mokytis žaidžiant ir mokytis žaidžiant.

Žaidimas yra svarbiausias vaikystės palydovas, vaikai pradeda mėgdžioti suaugusiuosius, išbandyti savo jėgas, fantazuoti, eksperimentuoti. Žaidimas suteikia vaikams didžiules fizinio, estetinio ir socialinio tobulėjimo galimybes.

Konstravimas yra svarbiausia ikimokyklinuko produktyvios veiklos rūšis, kuria galima modeliuoti tiek gyvus, tiek pačių vaikų sugalvotus objektus.

Mano sukurtas veiklos planas tema „LEGO konstravimas“ skirtas ikimokyklinukų pažintinės veiklos ir konstruktyvaus žaidimo įgūdžių ugdymui.

LEGO konstravimo darbai vyksta bendros veiklos ir laisvalaikio forma ir leidžia išspręsti šias problemas:

    Lavinti vaizduotę, kalbą, smulkiąją motoriką, analizės ir sintezės funkcijas;

    ugdyti įgūdžius planuojant savo modelių ir bendrų projektų kūrimo procesą;

    ugdyti vaikų susidomėjimą režisieriaus žaidimu, žaidžiant konstruktyviais pastatais ir vaizdais;

    formuoti juslinius vaizdus;

    ugdyti įgūdžius dirbti komandoje.

Bendros veiklos planavimas remiasi metodiniais vadovais: L.G. Komarova „Statyba iš LEGO“ - M.: „LINK-PRESS“, 2001 m. V. Feshin „LEGO konstravimas darželyje“ - M.: Prekybos centras SFERA, 2012 m.

Kaip konstruktyvią žaidimų aplinką naudoju konstravimo rinkinius: LEGO DUPLO , LEGO DACTA, LEGO teminiai rinkiniai.

Dirbdami su Lego konstruktoriais jie naudoja įvairius užduočių formos:

Su jaunesniais vaikais

    Dizainas pagal pavyzdį

    Pakeiskite pavyzdį pagal sąlygą

    Dizainas pagal dizainą

Su vidurinės mokyklos vaikais

    Dizainas pagal būklę

    Dizainas pagal dizainą

Su vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikais

    Dizainas pagal modelį ir modelio transformavimas pagal sąlygas

    Dizainas pagal būklę

    Dizainas pagal dizainą

    Nepriklausomas dizainas pagal brėžinį

Pagal metodą jaunesnėje grupėje lyderio vaidmenį visada imasi suaugęs žmogus, kadangi vaikai dar negali paskirstyti savo vaidmenų žaidime, renkuosi paprasčiausius žaidimus. Vaikai susipažįsta su pagrindinėmis LEGO DUPLO konstruktoriaus dalimis, kaladėlių tvirtinimo būdais, o vaikai ugdo gebėjimą susieti savo veiksmų konstruojant objektą rezultatus su maketu.

Vidurinėje grupėje žaidimai taps šiek tiek sudėtingesni. Vaikai mokysis dirbti naudodami korteles, kuriose vaizdas yra spalvotas; konstruoti pagal planą, laisvai eksperimentuoti su statybinėmis medžiagomis ir pirmą kartą susipažinti su mažu LEGO DASTA konstravimo rinkiniu. Vyresnėje grupėje vaikai yra savarankiškesni žaidimuose. Jie imsis lyderio vaidmens ir bendradarbiaus vieni su kitais.

Pasaulis, kurį vaikui atveria Lego konstruktorius, yra toks žavus ir jaudinantis, kad žaisdamas su juo vaikas, be kita ko, taip pat patirs daug malonumo ir teigiamų emocijų. Galbūt vėliau tai virs nuolatiniu noru mokytis ir su vaikišku entuziazmu suvokti viską, kas nauja gyvenime.


projekto pavadinimas

Lego šalis

projekto tikslai

Tikslas : , , intelektualus V .

Užduotys:

1. analizuoti būsimo projektavimo, įrengimo funkcionavimas , prisidėti originalūs dizainai ant to paties : baigti statyti, skirtingų konfigūracijų blokai, įmontuoti papildomai .

2. Elgesys patys , modelio schema.

3. Panaudokite sukurtas struktūras - maketai, - vaidmenų žaidimai.

Darbo etapai

aš. - (2013-2014 mokslo metai)

1. - orientuota analizė.

    Išsamus tyrimas - Ir -metodinė literatūra.

    poreikiai Ir esama problema.

    konkrečių tikslų, , problemų sprendimas.

II. (2013-2014 mokslo metai)

1. Dėl .

2. Gamyba specifinis Autorius .

3. projekto įgyvendinimas:

    Pasirinkimas .

    projekto įgyvendinimo stebėseną.

    - planą su vaikais.

    testavimas .

4. projekto rėmuose

    Įsteigimas projekto įgyvendinimui.

    Informavimas rezultatus.

    projekto įgyvendinimas.

. - apibendrinant (2014-2015 mokslo metai)

1. Taktinių ir strateginių sprendimų priėmimas , tolesnio vystymosi perspektyvų nustatymas.

tikėtinas rezultatas

aš. su vaikais:

    kuria įvairių tipų dizainus pagal savo dizainą.

    Taikoma priemonės rezultatams pasiekti (schemos, modeliai, brėžiniai, pavyzdžiai)

    Savarankiškai organizuoja dalyko-žaidimo aplinką, atspindi ir laužo supančią tikrovę, knygos.

    Stenkitės tapti kolektyvinio vaidmenų žaidimo dalyviu, naudodami amatus iš įvairių konstravimo rinkinių.

    Režisieriaus žaidime jis prisiima visų žaidimo personažų organizatoriaus ir atlikėjo vaidmenį, kurdamas ir suvaidindamas išbaigtus siužetus pagal sukurtus žaidimus – maketus.

II. Informacinis ir mokomasis produktas

2. Projekto „Vaikų pažintinės ir tiriamosios veiklos formavimas įgyvendinant „Lego Country“ projektą“ rezultatų analitinė ataskaita.

3. Meistriškumo klasė „Vaiko kūrybinio potencialo ugdymas žaidimuose su Lego konstruktoriais“.

Projekto įgyvendinimo terminas

2 metai

Projekto dalyviai

Ikimokyklinio amžiaus vaikai, mokytojai, tėvai.

Aiškinamasis raštas

Žaislai ir žaidimai yra viena iš galingiausių ugdymo priemonių visuomenės rankose. Žaidimas dažniausiai vadinamas pagrindine vaiko veikla. Būtent žaidime atsiskleidžia ir ugdomi įvairūs jo asmenybės aspektai, patenkinama daugybė intelektualinių ir emocinių poreikių, formuojamas charakteris, o tai teigiamai veikia socialinę ikimokyklinuko sveikatą.

Tačiau tuo pat metu dažnai galima pamatyti vaizdą: kūdikis turi daug žaislų, bet su jais nežaidžia. Tam, žinoma, yra ne viena priežastis, tačiau dažniausiai pagrindinė priežastis yra ta, kad žaislai jau „išseko save“, dingo naujumo elementas. Ir tai pirmiausia traukia vaiką. Pagamintas žaislas nesugeba duoti jam psichinio iššūkio ar ilgalaikio intelekto iššūkio. Šiuo atžvilgiu daug geresnės yra statybinės medžiagos, mozaikos ir kt. Šie žaidimai pasižymi dideliu kintamumu ir įvairiais deriniais. Tačiau ir jų raidos galimybės ribotos: neskatina vaikų intensyvinti protinės veiklos, nereikalauja iš jų didelio streso, neskatina vaiko raidos, o geriausiu atveju tenkina tik tiesioginius jo poreikius. O tai labai mažai kūrybinių gebėjimų ugdymui. Jei taip pat atsižvelgsime į tai, kad ne kiekviena šeima turi visas būtinas sąlygas vaikų kūrybinei veiklai vystytis, tai tampa akivaizdu:mums reikia naujų žaidimų tipų , patį kūrybos procesą imituojantys ir savo mikroklimatą kuriantys žaidimai, kuriuose atsiranda galimybių lavinti kūrybinę intelekto pusę, skatinant vaikų bendravimo įgūdžių formavimąsi ir teigiamų tarpasmeninių santykių užmezgimą.

Šie nauji žaidimų tipai yražaidimai su konstruktoriais kaipLego , kurios su visa savo įvairove kyla iš bendros idėjos irturi savybę funkcijos :

1 . Kiekvienas statybos žaidimas yraproblemų rinkinys , kurį vaikas sprendžia naudodamas detales iš konstrukcinio rinkinio.

2. Užduotys vaikui pateikiamos įvairiomis formomis: modeliu, piešiniu, fotografija, piešiniu, žodinėmis instrukcijomis ir pan., ir taip supažindinama suskirtingi informacijos perdavimo būdai .

3. Užduotys išdėstytos maždaug didėjančio sunkumo tvarka, t.y. jie naudoja liaudies žaidimų principą:nuo paprasto iki sudėtingo .

4. Palaipsniui didėjantis projektavimo užduočių sudėtingumas leidžia vaikui judėti į priekį ir tobulėti.savarankiškai , t.y. ugdyti savo kūrybinius gebėjimus , priešingai nei ugdymas, kur viskas paaiškinama ir kur vaikui formuojasi tik atlikimo bruožai.

5. Problemos sprendimas prieš vaiką pasirodo ne abstrakčia matematinio uždavinio atsakymo forma, o iš konstrukcinio komplekto dalių pagamintos konstrukcijos pavidalu, t.y. matomų ir apčiuopiamų dalykų pavidalu. Tai leidžia vizualiai palyginti „užduotį“ su „sprendimu“ ir patiems patikrinti užduoties tikslumą.

6. Dauguma žaidimų su konstruktoriumi neapsiriboja siūlomomis užduotimis, o leidžia vaikams kurti naujas užduočių versijas ir sugalvoti naujus žaidimus su konstruktoriumi, t.y.užsiimti kūrybine veikla.

Taigi modeliavimas naudojant konstravimo rinkinius, tokius kaip „Lego“, leidžia vienu metu išspręsti kelias problemas, susijusias su kūrybinių gebėjimų, vaizduotės ir intelektinės veiklos ugdymu; bendravimo įgūdžių formavimas, pagrįstas bendrų struktūrų kūrimu: gebėjimas reikšti savo pasiūlymus, patarimus, prašymus bendroje veikloje, mandagiai atsakyti į klausimus; maloniai pasiūlykite pagalbą; vienytis žaidime poromis, mikrogrupėmis.

Susidūrus su problema mokyti vaikus modeliuoti naudojant Lego tipo konstruktorius, iškilo būtinybė parengti projektą naudojant Lego tipo konstruktorius.

Darbo etapai apie projekto sukūrimą yra šie: organizacinis-parengiamasis, technologinis ir reflektyvinis-apibendrinantis.

Įjungta organizacinis ir parengiamasis etapas sudaryta į problemą orientuota analizė, visapusiškai išstudijuota psichologinė, pedagoginė ir mokslinė-metodinė literatūra, nustatyti konkretūs tikslai ir problemos sprendimo būdai.

Įjungta technologinis etapas sukurtas metodinių rekomendacijų ir vadovų bankas, skirtas konstruktyviai veiklai naudojant Lego konstruktorius; buvo pasirinkti diagnostikos metodai. Buvo sudarytas kalendorinis ilgalaikis projekto su vaikais įgyvendinimo planas, apimantis žaidimų mini projektų įgyvendinimą: „Mūsų grupė“, „Kuriame miestą“, „Miškai-stebuklai“, „Erdvė“. Pamokų užrašai buvo sukurti ir išbandyti. Sėkmingam projekto įgyvendinimui bendradarbiauta su tėvais.

Įjungta reflektyvioji – apibendrinimo stadija buvo priimti sprendimai remiantis monitoringo rezultatais, nustatytos tolesnės plėtros perspektyvos.

Išskirtinis savitumas ir naujumas darbas išreiškiamas kūrybiškumo ir konstruktyvių įgūdžių ugdymo užduočių įgyvendinimu per tokias darbo formas kaip žaidimų mini projektai naudojant tokius konstruktorius kaip „Lego“.

Mokomajame darbe naudojami:principus :

    nuo paprasto iki sudėtingo ;

    atsižvelgiant į individualias galimybes vaikai įvaldo bendravimo ir konstruktyvius įgūdžius;

    aktyvumas ir kūrybiškumas - veiksmingų metodų ir kryptingos veiklos, skirtos ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus, naudojimas;

    problemų sprendimo sudėtingumas - konstruktyvių problemų sprendimas įvairiose veiklose: žaidimų, pažinimo, kalbėjimo;

    veiksmingumas ir užtikrinimas - vaiko teisių į pagalbą ir paramą įgyvendinimas, teigiamo rezultato garantijos, nepaisant vaikų amžiaus ir išsivystymo lygio.

Kuriant projektą „Lego Country“ buvo keliami šie tikslai:tikslus :

ugdyti kūrybinę vaizduotę, intelektualinę veiklą konstruktyvioje ir žaidybinėje veikloje;

žaismingoje ir konstruktyvioje veikloje ugdyti socialines emocijas ir motyvus, kurie prisideda prie vaikų tarpusavio santykių užmezgimo.

„Lego Country“ projekto įgyvendinimas leidžia įgyvendinti šiuos dalykusužduotys :

1. Skatinti draugiškų, partnerystės santykių ir žaidimų interesų asociacijų atsiradimą žaidimuose; savarankiškai derėtis tarpusavyje, teisingai paskirstyti vaidmenis, spręsti konfliktus etiškai priimtinu būdu

2. Ugdyti vaikų gebėjimą analizuoti būsimo statinio eksploatavimo sąlygas, nustatyti jos įgyvendinimo seką, palengvinti skirtingų originalių konstrukcijų kūrimą tuo pačiu pagrindu: užbaigti konstrukciją naudojant skirtingų konfigūracijų blokus, statyti įvairius elementus. .

3. Išmokite panaudoti sukurtas struktūras maketų žaidimuose, vaidmenų žaidimuose ir režisieriaus žaidimuose.

Projekto tikslai įgyvendinami taip, kaip nurodyta toliaukryptys :

1. Vaikų mokymas peružduočių žaidimai, mankštos žaidimai, didaktiniai žaidimai , kurios ugdo įvairias intelektines savybes: dėmesį, atmintį, gebėjimą rasti priklausomybes ir modelius; klasifikuoti ir sisteminti medžiagą; gebėjimas derinti; gebėjimas remiantis analize padaryti teisingas išvadas.

2. Įgyvendinimas mini projektų įgyvendinimas : „Mūsų grupė“, „Nuostabūs miškai“, „Kuriame miestą“, „Erdvė“. Jie leidžia ugdyti gebėjimą planuoti savo modelio ir bendro projekto kūrimo procesą; konstruktyvi vaizduotė kuriant pastatą pagal savo projektą; gebėjimas numatyti savo veiksmų rezultatus; susirasti partnerį savo planui įgyvendinti, mokėti užmegzti draugiškus santykius su bendraamžiu, kurti ir žaisti pagal teminį maketą.

3. Vykdymas diagnostika vaikų konstruktyvių įgūdžių išsivystymo lygis.

„MŪSŲ GRUPĖ“ (Mūsų klasė)

Užduotys

Darbo formos

Žiūrėti

dizainas

Tora

data

1.

2.

3.

4.

5

Įskiepyti vaikams domėjimąsi tikslingu objektyvaus pasaulio grožiu, supažindinti su kasdienybės estetika, patalpų tobulėjimu.

Ugdykite gebėjimą analizuoti modelį ir koreliuoti su juo savo veiksmus: parinkti reikiamas detales, atgaminti pastatus pagal modelį ar schemą.

Išmokite kurti savarankiškai eksperimentuodami su konstrukcijos projektavimo detalėmis pagal savo projektą.

Išmokyti konstruktyvių žmogaus figūros modelio konstravimo technikų.

Ugdyti vaikų bendradarbiavimo įgūdžius bendroje veikloje.

Kognityvinė motyvacija „Kaip padaryti grupę gražią ir jaukią“.

Žiūrint į darželio grupių nuotraukas.

Ekskursija po darželį.

Baldų išdėstymo grupėje schemos sudarymas.

Dizainas "Baldai"

Paroda "Baldai"

Dizaino ir paskirties aptarimas, baldų išdėstymas kambario išplanavime.

„Mergaitės“, „Berniuko“ projektavimas pagal schemą.

Žmogaus figūrų modeliavimas: „Aš ir mano draugas“ pagal piešinius.

„Mūsų grupės“ maketo projektavimas ir vykdymas

Lego

Mega blokas

Lego

Mega blokas

Lego

Mega blokas

Lego

Mega blokas

Spalio mėn

Žaidimų mini projekto įgyvendinimo planas

"MIESTO GATVĖS"

Užduotys

Darbo formos

Dizainerio vaizdas

data

Sukurkite sąlygas emociškai turtingam suaugusiojo ir vaiko bendravimui žaidime.

Įtvirtinti architektūrinių pastatų statybos principus, detalių tvirtinimo būdus kaip parodyta;

Statybos metu ugdykite konstruktyvią vaizduotę

pastatai pagal brėžinį

Išmokti naudotis judančiomis ir besisukančiomis dalimis;

Ugdykite konstruktyvią vaizduotę, reikalingą jūsų pačių sumanymams įgyvendinti.

Pokalbis „Kokį miestą norime pastatyti?

Analizė pagal iliustracijas, modeliuojamų objektų nuotraukas;

Vartų, arkų, bokštų, katedrų modeliavimas;

Dvaro modelio statyba pagal pavyzdį;

Rusijos bažnyčių statyba pagal brėžinius (nuotraukas);

Rusiško bokšto maketo statyba pagal pasakų iliustracijas;

Katedros statyba, Rusijos Kremlius pagal schemą;

Modernaus antžeminio transporto (autobuso, taksi, sunkvežimio) modelių konstravimas;

Darbo mašinų statyba (traktorius, ekskavatorius, buldozeris, kombainas);

Bokšto statyba pagal planą;

Miesto namų modelių kūrimas (vieno, dviejų, kelių aukštų);

Ateities automobilio modelio kūrimas.

Lego

Mega blokas

Mega blokas

Mega blokas

Mega blokas

Lego

Mega blokas

Lego

Mega blokas

Lego

Mega blokas

lapkritis

gruodį

Žaidimų mini projekto įgyvendinimo planas

„MIŠKAI – stebuklai“

Užduotys

Darbo formos

Žiūrėti

dizainas -

Tora

data

1.

2.

3.

4.

5

Išmokyti planuoti darbą naudojant pasakojimą apie planuojamą dalyką; mokyti įžvelgti modelių dizaino ypatybes.

Stiprinti žmogaus figūros modeliavimo įgūdžius.

Stiprinti gebėjimą perteikti būdingus gyvūnų bruožus naudojant statybos rinkinius.

Ugdykite vaizduotę ir konstruktyvią vaizduotę; ugdyti konstruktyvius gebėjimus perteikti pastato projektą.

Išmokite sukurti siužetą bendram žaidimui, panaudojant ir derinant įgytas žinias,

vaidinti žaidimo dialogus, laikytis bendro plano.

Žaidimas „Atspėk mano modelį“;

Žmogaus figūrų modeliavimas: „Aš ir mano draugas“ pagal piešinius;

Milžino figūros modeliavimas pagal modelį ir dizainą.

Šunų ir kačių modelių kūrimas pagal pavyzdį.

Paukščių projektavimas pagal modelį ir dizainą.

Gyvūnų figūrų modeliavimas pagal brėžinius.

Fantastiško gyvūno modeliavimas pagal dizainą.

Fantastiško gyvūno modeliavimas.

Monstro modelio konstravimas pagal savo projektą.

Sukurti nuostabią transporto priemonę.

Istorija paremtas vaidmenų žaidimas

"Miškai yra stebuklai"

Lego

Mega blokas

Lego

Mega blokas

Lego

Mega blokas

Lego

Mega blokas

sausio mėn

vasario mėn

Žaidimų mini projekto „COSMOS“ įgyvendinimo planas

Užduotys

Darbo formos

Žiūrėti

dizaineris

data

Ugdykite objekto analizės ir jo formos perteikimo įgūdžius naudojant konstruktorių.

Stiprinti įgūdžius perkelti figūras naudojant besisukančias ir judančias dalis.

Ugdykite gebėjimą vykdyti mokytojo žodinius nurodymus.

Fantazijos ir konstruktyvios vaizduotės ugdymas.

Ugdykite vaikų bendravimo įgūdžius žaidžiant.

Skatinkite tvarias žaidžiančių vaikų asociacijas.

Lėktuvo modeliavimas pagal modelį;

Lėktuvo modelio kūrimas iš paveikslėlio.

Karinių transporto priemonių konstravimas pagal modelį ir pagal brėžinius;

Robotų modelių kūrimas pagal pavyzdį;

Sraigtasparnių statyba pagal schemą.

Lėktuvų, raketų statyba;

Karo laivų modeliavimas.

Erdvėlaivių projektavimas;

Atrakcionų modeliavimas pagal dizainą;

Kurti robotų ir ateivių modelius pagal savo idėjas.

„Erdvės“ maketų kūrimas ir atkūrimas

Lego

Lego

Mega blokas

Lego

Lego

Visų tipų konstruktoriai

Kovas

Balandis

Pamokos santrauka "Mes eisime su jumis į miškus-stebuklus".

Fantastiškas gyvūnų modeliavimas,

žaidžiant žaidimo situaciją.

Užduotys:

1.Sukurkite žaidimų situaciją, skatinančią kūrybinių vaikų asociacijų, pagrįstų pomėgiais ir norais, atsiradimą.

2. Išmokykite įforminti savo idėją per išankstinį pasakojimą.

3. Ugdykite gebėjimą atrinkti dizaineres dalis, geriausiai perteikiančias numatomo gyvūno būdingus bruožus.

4. Ugdyti socialines emocijas ir motyvus, skatinančius tarpasmeninius santykius

Medžiaga:

Lego konstruktoriai, teminiai;

Pasakų miškas, kiškių figūrėlės, namelis ir suoliukas, surinkti iš statybinio komplekto dalių; iliustracijos iš pasakų.

Pamokos eiga:

Mokytojas sukuria žaidimo situaciją: demonstruoja žaislines eglutes, įvairias kitas eglutes, iš statybinio komplekto dalių surinktą trobelę, zuikių figūrėles. Tada jis pasakoja tokią istoriją: „Kažkada miško pakraštyje mama Kiškis ir jos sūnus Pūkuotukas Vieną dieną grįžta namo iš kaimyninio sodo su kopūstais ir pamato, kad ant jo sėdi mažasis sūnelis suoliukas priešais namą, labai liūdna jo klausia: „Kas tau, brangusis, kodėl tu liūdi?“ Ir zuikis jai atsako: „Mamyte, man staiga taip nuobodu, kad net nenoriu apskritai žaisti“. „Neliūdėk, brangusis“, – sako Kiškis, – leiskime su tavimi į kelionę!

Mokytojas skaito ištrauką iš eilėraščio „Nuostabūs miškai“:

Vyksime su jumis į nuostabius miškus.

Aplink ežerą klaidžioja mėlynasis briedis.

Ten lapė uodega šluoja tankmę,

Kad miškai-stebuklai būtų švarūs.

Vyksime į nuostabius miškus.

Ten sutiksime protingą lokį,

Pažvelkime į pelėdos įdubą.

Pelėdos įduba šilta ir lengva...

Ir tada aš pakviesiu Pelėdą,

Ir mes visi eisime aplankyti liūto.

Jis gyvena po kalva oloje,

„Gerasis liūtas“ – užrašas ant durų.

O gerasis liūtas duos tau savo leteną

Ir jis murkia: „Sveiki!

Ar norite žaisti žymę su elniu -

Tai toks nuostabus regionas!

Mokytoja kviečia vaikus įsivaizduoti, kad jie jau atsidūrė šiame miške ir ten sutiko nepaprastą gyvūną. klausia, kaip atrodo šis gyvūnas, koks jo dydis, koks jo kaklas ir uodega, kiek jis turi galvų, letenų ir akių. Siūlo, jei pageidaujama, susivienyti poromis ar grupėmis, sugalvoti žaidimo planą ir paskirstyti vaidmenis.

Vaikinai kuria gyvūno maketą, stato jo namus, stato dalį miško. Jie suteikia miško gyventojui slapyvardį, kalba apie tai, ką jis gali veikti, kur gyvena ir ką valgo, žaidžia žaidimo situaciją.

Diskusija: „Kaip sekėsi žaidimas? Kas kokius vaidmenis atliko?"

Kuriame ateities planus, kaip žaisime rytoj.


Pamokos santrauka: „ Darbo mašinų statyba“.

Užduotys:

1. Stiprinti objekto iš iliustracijos analizės įgūdžius, išryškinant pagrindines jo dalis.

2.Išmokykite naudotis judančiomis ir besisukančiomis dalimis.

3.Išmokykite vaikus modeliuoti kibirą.

Medžiaga:

Dalomoji medžiaga – minimalus būtinų Lego dalių komplektas kiekvienam vaikui;

Demonstracija – didelės automobilių nuotraukos, modelių, surinktų iš Lego detalių, pavyzdžiai, žaisliniai automobiliai.

Pamokos eiga:

Mokytojas užduoda vaikams mįslių, kad sudomintų vaikus pamokos tema, parodo paveikslėlius ir pasakoja apie kiekvienos mašinos paskirtį.

Jie manęs avižomis nemaitina,

Jie nevažiuoja su botagu,

Ir kaip pjauna,

Vilkdamas septynis plūgus.

(Traktorius)

Milžiniškas laivas

Jis neplaukia jūra,

Milžiniškas laivas

Vaikšto palei žemę.

Laukas praeis

Derlius bus surinktas.

(kombaeris)

Pasuksiu savo ilgą kaklą,

Nešiosiu sunkų krovinį.

Kur jie užsakys, aš jį įdėsiu -

Aš tarnauju žmogui.

(Kranas)

Kur statomas naujas namas,

Karys vaikšto su skydu,

Kur eis, bus sklandu,

Bus lygus plotas.

(Buldozeris)

Į mūsų kiemą pateko apgamas,

Kasdamas žemę prie vartų,

Jei apgamas atveria burną.

Į burną pateks tona žemės,

(Ekskavatorius)

Vaikai kartu su mokytoja prisimena, kokias veikiančias mašinas žino ir kokiais tikslais kiekviena iš jų naudojama. Pirmiausia paruošiama dirva laukui, tai yra, jei yra kelmų, juos reikia išrauti – tai daro buldozeris. Tada laukas ariamas plūgu. Norint suarti didelį lauką, prie rėmo pritvirtinami keli plūgai, kuriuos per lauką tempia traktorius. Plūgai pjauna žemę. Tada prie traktoriaus pritvirtinamos akėčios, kurios supurena žemę, kad į ją įkritę grūdai galėtų sudygti.

Speciali mašina – sėjamoji – aštriu plieniniu antgaliu padaro vagas, į jas srovele pabarsto sėklas ir iš karto užberia žemėmis. Traktorius vienu metu traukia kelias sėjamąsias. Čia, kad neįstrigtų žemėje, reikalingas vikšrinis traktorius.

Jei reikia kasti griovį, šiuo klausimu padės ekskavatorius. Vasaros pabaigoje kombainai išvažiuoja į laukus nuimti derliaus. Norint paruošti žolę gyvuliams, naudojami ratiniai traktoriai su žoliapjovių priekabomis.

Mokytojas kartu su vaikais analizuoja įvairių mašinų formą, išskiria pagrindines jų dalis ir parodo, kokias detales bei technikas galima panaudoti kuriant konkrečios mašinos modelį. Atkreipia vaikų dėmesį, kad bet kurios mašinos statyba turi prasidėti nuo platformos plokščių rinkinio, tvirtai pritvirtinant jas plytomis. Norėdami tai padaryti, geriau paimti ilgesnes plytas. Ekskavatoriuje kabina turi suktis kartu su kaušu, todėl prie platformos turi būti pritvirtinta kvadratinė dalis su besisukančiu apskritimu. Rodyklė gali būti pagaminta iš judančių dalių.

Gavę skirtingas automobilių nuotraukas, vaikinai pradeda modeliuoti. Ekskavatoriaus kaušą jie surenka vadovaudamiesi mokytojo žodiniais nurodymais - ant kvadratinės plokštės montuoja snapelius, atvirkščiai, siauromis plokštelėmis pritvirtina išilgai krašto. Taip pat, vadovaujant mokytojui, jie surenka du buldozerio rankenas.


Žaidimo pratimai ir didaktika

žaidimai loginiam mąstymui lavinti

naudojant Lego konstruktorių.

1.Klasifikacija.

- „Nuostabus krepšys“. Krepšyje yra keletas Lego detalių. a) Mokytojas parodo dalį, kurią reikia rasti. b) Mokytojas įvardija tik reikiamą detalę. c) Vaikas turi liesdamas nustatyti, iš kokių dalių pagamintas modelis.

- "Surinkite modelį". Vaikai surenka modelį pagal mokytojo diktavimą. Nustatant santykinę dalių padėtį, vartojami prieveiksmiai „viršuje“, „viduryje“, „kairėje“, „dešinėje“, „skersoje“.

2.Dėmesys ir atmintis.

- „Surinkite modelį iš atminties“. Mokytojas keletą sekundžių rodo vaikams 3-4 dalių modelį, o tada jį nuima. Vaikai surenka modelį iš atminties ir lygina jį su pavyzdžiu.

- „Prisiminkite ir išdėstykite eilutę“. Kai kurios detalės rodomos pagal tam tikrą modelį. Mokytojas pabrėžia, kad norint geriau įsiminti, reikia suprasti modelį, pagal kurį detalės dedamos į pavyzdį. Vaikai kelias sekundes žiūri į pavyzdį ir tada atlieka tą patį iš atminties.

3.Erdvinė orientacija.

- „Surinkite modelį naudodami orientyrus“. Mokytojas padiktuoja vaikams, kur dėti tam tikros formos ir spalvos dalį. Naudojamos šios pozicijos nuorodos: "viršutinis kairysis kampas", "apatinis kairysis kampas", "viršutinis dešinysis kampas", "apatinis dešinysis kampas", "kairės pusės vidurys", "dešinės pusės vidurys", "viršuje" , „po“, „ į kairę nuo“, „į dešinę“.

- „Sudarykite darbo, grupės ir priėmimo patalpų išplanavimą“. Objektų santykinei padėčiai kambaryje naudojamas atskaitos taškas, kuris nesutampa su vaiko padėtimi.

4.Simetrija.

- „Išdėstykite antrąją modelio pusę“. Mokytojas išdėsto pirmąją modelio pusę, o vaikai, išlaikydami simetriją, turi išdėstyti antrąją modelio pusę.

- „Padarykite modelį“. Vaikai patys kuria simetriškus raštus – galite pavaizduoti drugelius, gėles ir pan.

5.Loginiai modeliai.

- Pratimai serijai tęsti . Mokytojas parodo elementų seką, susidedančią iš konstrukcinių dalių, o vaikas turi ją tęsti.

Pirmas lygmuo - kiekvienas serijos elementas susideda iš vienos dizaino dalies, kuriant raštus;

Antrasis etapas - kiekvienas serijos elementas susideda iš dviejų dizainerio dalių, kuriant raštus.

Trečias etapas - kiekvienas serijos elementas susideda iš dviejų dizainerio dalių, o raštams formuoti naudojamos dvi savybės.

– „Ieškokite dingusios figūros“. Mokytojas pateikia uždavinį, kurį sudaro trys horizontalios ir trys vertikalios figūrų eilės iš konstravimo rinkinio dalių. Vaikui pateikiama užduotis su vienu trūkstamu kūriniu, kurį reikia pasiimti. Pratimų ciklas prasideda nuo paprasčiausių užduočių, kai figūros susideda iš vienos dalies ir skiriasi vienaip. Tada užduotys pamažu tampa sunkesnės.

6.Kombinatorika.

-"Šviesoforas". Mokytoja duoda vaikams trijų spalvų kaladėles ir kviečia pasivaržyti – kas gali pagaminti daugiausiai skirtingų šviesoforų, tai yra reikalaujama, kad geltonos, raudonos ir žalios plytos būtų skirtinga tvarka. Išsiaiškinęs nugalėtoją, mokytojas demonstruoja šešias šviesoforų kombinacijas ir paaiškina sistemą, pagal kurią jie turėjo būti sudaryti, kad nepraleistų nė vieno varianto.

– „Padaryk vėliavas“. Mokytojas duoda vaikams dviejų spalvų plytas ir paprašo padaryti visas įmanomas vėliavėles iš vienos raudonos plytos ir dviejų mėlynų, iš vienos raudonos ir trijų mėlynų arba iš dviejų raudonų ir dviejų mėlynų.

Psichotechninis

išlaisvinantys žaidimai

Žaidimas „Dalis ir visa“.

Vaikų amžius 4-5 metai. Žaidimas žaidžiamas individualiai grupės kambaryje (specialisto kabinete).Mokytojas parodo vaikui didelio Lego konstruktoriaus detales,rodo prisijungimo būdus.

Vienas gabalas, dvi dalys

Tai brolis ir sesuo!

Viena detalė! Dvi detalės!

Jūs esate dizainerių surinkėjas!

Ar galite atspėti, kas yra maišelyje?

Iš karto gausite prizą!

Gauni stebuklingą maišelį. Vaikas kviečiamas paliesti krepšyje gulintį Lego gabalėlį (į jį nežiūrint, liečiant) – pasakyti, ar tai viena, ar kelios tarpusavyje sujungtos detalės. Už kiekvieną teisingą atsakymą vaikas gauna prizą (mergaitėms ir berniukams yra skirtingi prizai, pvz., kartoninė gėlė mergaitei, valtis berniukui). Dalys maišelyje apgalvotai išdėstytos taip, kad būtų akivaizdu, kur yra viena dalis, o kur daug (taip daroma siekiant įskiepyti vaikui sėkmę pradiniame žaidimo etape). Mokytojas giria vaiką, kad jis teisingai atpažino visas dalis. Iš maišelio surinktų Lego dalių vaikas kviečiamas surinkti kokį nors žaislą (atsižvelgiant į vaikų amžių ir psichofizines ypatybes). Prizai renkami neatsitiktinai, jie įkvepia vaikui tolimesnio žaidimo idėją.

Žaidimas „Vartai į pasaką“.

Vaikų amžius 4-5 metai. Žaidimas žaidžiamas grupės kambaryje su vaikų pogrupiu. Mokytoja sako, kad šiandien grupėje buvo pamestos visos „Lego“ detalės ir reikia pabandyti jas surinkti:

Mūsų grupėje yra dizaineris

Lego, Lego – grožis!

Mes parodysime, kaip statyti

Net gėlė, net katė!

Vienas du trys keturi Penki!

Pradedame ieškoti.

Ieškau smulkių detalių

Ieškome didelių dalių

Surinkime „pasaką“!

Vaikai surenka statybines detales ir neša ant kilimo grupės kambario centre. Mokytoja pastebi, kad tai tik mažos dalelės, bet iš jų tikriausiai galima pasigaminti įdomių žaislų. Jis klausia, kas gali išeiti iš konstruktoriaus. Mokytojas įveda spalvingai dekoruotus vartus, bet įspėja vaikus, kad jie labai nestabilūs, o jis (mokytojas) nežino, ką daryti. Vaikai siūlo savo galimybes, o mokytojas jiems pritaria ir siūlo pradėti statyti atramas iš Lego. Užtvirtinus vartus, mokytojas žavisi pasakų vartų grožiu, sako, kad negalėjo taip sėkmingai atspėti vartus (net jei ne viskas pavyko taip, kaip turėtų, pirmajame tokių žaidimų etape svarbiausia – suteikti vaikams galimybę patikėti savimi). Vaikai kviečiami sugalvoti, ko pasakų personažai norėtų ir galėtų pasivaikščioti po šiais vartais. Vaikams pageidaujant, tęsiamas savarankiškas žaidimas.

Žaidimas „Įdomus radinys“.

Vaikų amžius 5-6 metai. Žaidimą galima žaisti tiek grupės kambaryje, tiek darželio zonoje. Žaidimas žaidžiamas su vaikų pogrupiu. Mokytojas iš anksto paslepia iš „Lego“ pagamintus amatus (neįprastos formos amatus, skirtingai nuo vaikams pažįstamų daiktų ir žaislų) skirtingose ​​grupės patalpose (darželio pasivaikščiojimo aikštelėje). Vaikai kviečiami surasti paslėptą amatą ir sugalvoti jam pavadinimą bei paskirtį. Mokytoja nesako, kas tiksliai paslėpta, bet sako, kad tai yra keletas naujų objektų (darbai tikrai turėtų būti pagaminti iš tokio tipo Lego, kuris anksčiau nebuvo įtrauktas į grupę). Vaikai susiranda rankdarbius ir savarankiškai sugalvoja žaislų pavadinimą ir paskirtį. Vaikai kviečiami pažaisti su rastais amatais (žaidimas neaptartas, skiriamas savarankiškam užsiėmimui, jei vaikai nori, gali žaisti pogrupiuose, poromis, individualiai, gali išardyti esamą žaislą ir sumodeliuoti naują)


LEGO

STATYBOS SCHEMA






LEGO naudojimas skatina :

1) vaikų jutiminių sampratų ugdymas, /kadangi naudojamos skirtingų formų dalys, nudažytos pagrindinėmis spalvomis/;

2) aukštesnių psichinių funkcijų / atminties, dėmesio, mąstymo ugdymas ir tobulinimas, akcentuojamas tokių psichinių procesų kaip analizė, sintezė, klasifikavimas, apibendrinimas /

3) rankų pirštų lavinimas, kuris labai svarbus plaštakos smulkiosios motorikos lavinimui ir toliau padės paruošti vaiko ranką rašymui;

4) suvienyti vaikų kolektyvą, ugdyti simpatijos jausmą vieni kitiems, nes vaikai mokosi kartu spręsti problemas, paskirstyti vaidmenis ir paaiškinti vieni kitiems šio konstruktyvaus sprendimo svarbą.


METODINĖS REKOMENDACIJOS MOKYTOJAMS DĖL LEGO KONSTRUKCIJOS DARBŲ SU VAIKAIS ORGANIZAVIMO 1. LEGO konstravimo pamokų temas derinti su darželio ir mokyklos darbo plano temomis;
2. Organizuokite LEGO konstravimo užsiėmimus jaunesniosiose ir vidurinėse grupėse: pagal pavyzdį, kortelių su modeliais naudojimas, jūsų pageidavimu, darbas su didelių gabaritų konstravimo rinkiniais.
3. Organizuoti užsiėmimus su LEGO konstruktoriais vyresniojoje grupėje, parengiamojoje ir pirmoje klasėje: pagal instrukcijas, modeliuojant projekto medžiagą naudojant brėžinius ar iliustracijas, pradedamas darbas su mažuoju konstruktoriumi;
4.Naudokite LEGO konstravimo rinkinius su vaikais, kuriems sunku susirasti draugų žaisti, kurie yra aktyvūs ir drovūs;
5. Naudokite LEGO konstravimo rinkinius savarankiškiems žaidimams, kad galėtumėte savarankiškai sugalvoti ir suvaidinti įvairius įvykius;
6. Organizuoti konstruktyvią veiklą pogrupiuose (ne daugiau 6 žmonių);
7.Atsižvelgti į individualias vaikų savybes;
8.Kiekvienai pamokai paruošti užrašus ir mokomosios medžiagos pasirinkimą;
9.Neduokite vaikams visų komplekto dalių, nes vaikai gali daug laiko praleisti ieškodami smulkių detalių;
10.Pamokos pradžioje naudokite netikėtumo akimirkas ir ryškius vaizdus, ​​kad padidintumėte aktyvumą;
11. Pamokos metu sukonstruotus LEGO modelius naudokite didaktiniuose, aktyviuose ir vaidmenų žaidimuose ir skatinkite vaikus tai daryti;
12. Rengti vaikų darbelių parodas.

Jei bet kurioje kitoje nežaidybinėje veikloje pirmiausia svarbus tikslas, rezultatas, tai žaidime svarbiausias procesas, nes atrodo, kad žaidimas neturi matomo tikslo. Būtent domėjimasis pačiu žaidimo procesu yra varomoji jėga, leidžianti žaidimui tęstis. Žaidimas suteikia vaikui emocinę savijautą, leidžia realizuoti įvairius siekius ir norus ir, svarbiausia, norą elgtis kaip suaugusiems, norą valdyti daiktus. Savo pamokose visada naudoju muzikinius ir didaktinius žaidimus. Pagrindinis muzikinių ir didaktinių žaidimų tikslas – ugdyti vaikų muzikinius gebėjimus prieinamu žaismingu būdu. Dalyvaudamas konkurse pradėjau atrinkti muzikinius ir didaktinius žaidimus, kuriuose galima panaudoti Lego konstruktorių. Didelę reikšmę turi vaikų amžius, nusprendžiau, kad muzikinius ir didaktinius žaidimus vesčiau su Lego vidurinėms grupėms (korekcinėms grupėms), bet galima rinktis žaidimus įvairaus amžiaus.

Tikslas:

    Vaikų muzikinių gebėjimų formavimas prieinamu žaismingu būdu naudojant Lego konstruktorius.

    Savarankiškų veiksmų (žaidimų) skatinimas ne muzikos pamokose.

Užduotis:

    Ugdykite muzikinius ir jutimo gebėjimus naudodami Lego konstruktorius.

Medžiaga ir įranga: Lego konstruktorius, leko.

Preliminarus pasiruošimas:

    žaidimų parinkimas pagal mokymosi tikslus;

    būtino projektuotojo parinkimas skirtingiems pastatams;

    muzikinio vadovo paruošimas žaidimui: išstudijuoti ir suvokti visą žaidimo eigą, savo vietą žaidime, žaidimo vadovavimo metodus;

Vaikų paruošimas:

    parodyti vaikams konstrukcijas, kurių prireiks žaidimui ir kartu su vaikais jas pastatyti;

    paaiškinti žaidimo eigą ir kokiam žaidimui reikalingas tas ar kitas dizainas;

    praturtinti juos žiniomis ir idėjomis apie žaidimo problemai išspręsti reikalingus objektus;

Naudoju šių tipų muzikinius ir didaktinius žaidimus:

Dėl aukštosios klausos raidaŽaidime „Muzikinės kopėčios“ kartu su vaikais statėme „Lego“ kopėčias ir „Lego“ žmogeliuką. Nustatydamas melodijos judėjimą aukštyn, vaikas pakelia mažą žmogutį kopėčiomis aukštyn. Kai melodija juda žemyn, „Lego“ žmogus „juda“ žemyn. Kai melodija lieka viename garse, Lego vyras stovi vietoje.

Antrajame žaidime naudojamos „Low, High Sound“ Lego kopėčios, kuriose vaikas atpažįsta žemus ir aukštus garsus ir pastato mažąjį žmogeliuką ant atitinkamų kopėčių.

Ugdyti ritmo jausmą Kartu iš Leko detalių surenkame triukšmo instrumentus, į kuriuos dedame nedideles Lego detales. Mes pasirenkame vaikus su skaičiavimo eilute:

Kas koncertuos?

Vienas du trys keturi Penki.

Išeik ir žaisk už mus.

Vaikas groja triukšmo instrumentu kartu su daina.

Lego instrumento garsai

Tai džiugina visus vaikus.

Kam taip smagu žaisti?

Tai Tanya, kuri triukšmauja.

Žaidime „Ilgas, trumpas garsas“ vaikai klauso ritminio modelio ir tada kuria girdėtus garsus. Tie vaikai, kuriems sunku nustatyti, koks garsas skamba, užduotį atlieka atvirkščiai. Jie kuria savo ritminį modelį, o muzikos vadovas groja melodiją, sukurtą iš konstravimo rinkinio.

Dėl atminties ir klausos vystymas Išsirinkau žaidimą „Išsirink žaislą“ naudoju iš „Lego“ konstravimo rinkinių sukonstruotus gyvūnėlius: meškiuką, zuikį, lapę, paukštį, kuriuos dedame ant stalo. Vaikai klausosi melodijos ir randa žaislą, atitinkantį jos charakterį. Žaidimas baigiasi, kai ant stalo nelieka nei vieno žaislo.

Ugdyti vaikų kūrybiškumą Nusprendžiau, kad sukursime melodijos nuotaiką. Išklausę parenka melodijos charakterį atitinkančią dalių spalvą ir suteikia jai formą, iš konstravimo komplekto pastatydami įdubą ar lego. Galite pagroti programinį kūrinį, o tada paprašyti vaikų sukurti paveikslą to, ką išgirdo. Šie žaidimai lavina ne tik vaikų muzikinę ausį, bet ir vaizduotę.

Statybos tampa neatsiejama ne tik GCD, bet ir švenčių bei pramogų dalimi. Įvairioms konstrukcijoms naudojame konstruktorių leko.lego.duplo. Taigi „Teremok“ scenarijuje jaunesnėje grupėje vaikai su tėvais pastatė namą meškučiui iš „Leko-konstruktorių“ komplekto, scenarijaus „Vovka trisdešimtojoje karalystėje“ išleistuvėje pastatė sostą. karalius, o matematikos žaidime vaikai pastatė atsakymą iš konstravimo rinkinio.

Žaisdami žaidimus naudodami konstravimo rinkinį, vaikai nepastebėjo, kaip greitai ir teisingai atsako į klausimus.

Rezultatai:

    Su konstruktoriaus pagalba vaikai lengviau išmoksta ir įsimena pamokos medžiagą;

    Vaikai rodo norą pakartoti žaidimą su konstruktoriumi savarankiškoje veikloje, stiprinant jutiminius gebėjimus, jausmą, išskiriant muzikos garsų savybes.

    Pamokos metu net tie vaikai, kurie buvo apsiūti, žaidimo metu tapo lyderiais.

    Konstruktoriaus naudojimas teigiamai veikia muzikinio ugdymo procesą.

Marija Kabanova

Mūsų grupėje, kaip ir kitose, vaikai labai mėgsta statyti su konstravimo rinkiniais. Lego.

Vaikinai pirmenybę teikia dizaineriui Lego kitų dizainerių, bet mes neprieštaraujame, nes šis dizaineris skatina vienodai dirbti ir vaiko galvą, ir rankas.

Darbas su konstruktoriumi Lego leidžia vaikams pažinimo forma žaidimus išmokti daug svarbių dalykų ir išsiugdyti įgūdžius, reikalingus tolesniam gyvenimui.

Elementai Lego galima naudoti ne tik dizainui, bet ir viduje didaktiniai žaidimai ir pratimai.

Mūsų grupės vaikams paruošiau keletą didaktiniai žaidimai naudojant „Lego“ konstruktorius.

1. "Spalvoti bokštai"

Tikslas: pataisykite spalvų pavadinimus; ugdyti susidomėjimą, dėmesį, greitį, smulkiąją motoriką.

Vaikai paeiliui meta kauliukus. Ant kubo paviršių yra spalvos, nurodančios, kokios spalvos kubą reikia paimti šalia, norint pastatyti bokštelį.

Dėl žaidimai, kuriuos naudojame maži ir dideli kubeliai Lego.


2. "Labirintas".

Tikslas: lavina mąstymą, dėmesį, judesių koordinaciją.

Vaikai savarankiškai kuria sudėtingus ir paprastus labirintus naudodami Lego lėkštė. Arba jie vaidina paruoštą labirintą, kurį pastatė mokytojas.

3. „Rinkti ir skaičiuoti“

Tikslas: konsoliduokite skaičių skaičių ir sudėtį 9; lavinti dėmesį ir mąstymą.

1 variantas.

Vaikai įvardija stulpelyje nurodytą skaičių. Skaičiuodami kubus, jie surenka bokštą iš tiek kubelių, kiek nurodyta šiame stulpelyje.



2 variantas.

Vaikas, dėliodamas ant kortelės kubelius, juos suskaičiuoja ir iš kortelių pasirenka reikiamą skaičių.



Mūsų grupėje šiuo metu žaidžiame matematikos žaidimus. žaidimus vadovaujant mokytojui.

4. "Suskaičiuok ir sudėkite"

Tikslas: įtvirtinti skaičiavimo ir pagrindinius sudėjimo įgūdžius; lavinti dėmesį ir mąstymą.

Šių kortelių pagalba vaikai gali lengvai ir su susidomėjimu pridėti skaičius per 10.



5. "Spalvoti kilimėliai".

Tikslas: toliau mokykite, kaip koreliuoti tai, kas parodyta kortelėje, su pastatu; ugdyti dėmesį ir stebėjimą.

Žiūrėdamas į kortelę vaikas renka "kilimėlis", stebint spalvų kaitą.



Mūsų grupė taip pat turi kortelių gamybai pagal pavyzdį. Korteles perkame jau paruoštas arba gaminame patys. Stengiuosi reguliariai pildyti kartoteką.

Vaikams patinka žaisti su duomenimis žaidimai naudojant Lego- dizaineris ir jūsų vaikai, aš tikiu, kad jie jiems patiks. Ačiū, už dėmesį!

Publikacijos šia tema:

Didaktiniai žaidimai. Žaidimai naudojant lizdines lėles.Žaidimai naudojant lizdines lėles. Žaidimais siekiama įtvirtinti supratimą apie pateiktus objektų dydžio parametrus (ilgis, plotis, aukštis ir kt.).

Didaktinis žaidimas „Surask porą“ Žaidimo tikslas – liečiant surasti tos pačios tekstūros medžiagas. Tikslai: supažindinti su įvairiomis rūšimis.

Didaktiniai žaidimai naudojant IKT Mokytoja logopedė, vaikų darželis Nr. 9, Sankt Peterburgo Moskovskio rajonas Nelya Michailovna Besperstova Tema: „Garsų diferenciacija [Z].

Didaktinis žaidimas – loterija „Kas ką mėgsta valgyti? Išmokite sudaryti daiktavardžių priegaidę. Sutvirtinti žodyną.

Žaidimai naudojant Lego konstruktorius. Atlieku konstruktyvią veiklą su vaikais prieinama žaisminga forma nuo paprastos iki sudėtingos. Suprasdami, kad vaikai susidoroja labai lengvai.

Lego konstruktoriaus naudojimas lavinant gebėjimą meniškai matyti pasaulį. GCD parengiamojoje grupėje Tikslas: Supažindinti kraštovaizdį kaip vaizduojamojo meno žanrą. Tikslai: Ugdomasis: - Ugdyti jautrumą meno kūriniams;.

Konsultacija mokytojams „Lego konstruktorių naudojimas dirbant su ikimokyklinukais“Žmogus, gebantis konstruktyviai mąstyti ir greitai spręsti logines problemas, yra labiausiai prisitaikęs prie gyvenimo, kaip greitai randa.

Lengva konstrukcija darželyje

Vyresnėje grupėje vaikai prisiima lyderio vaidmenį. Žaidimai lavina kolektyvizmą, atmintį ir mąstymą. Vaikai mokosi mokytis naudodami korteles.

„Kieno komanda susikurs greičiausiai?

Tikslai:

  • išmokite burtis komandoje, padėti vieni kitiems;
  • ugdyti susidomėjimą, dėmesį, greitį, smulkiąją motoriką;

"Tuščiaviduris" , pavyzdys.

Pažanga: vaikai suskirstyti į dvi komandas. Kiekvienai komandai duodamas pavyzdinis pastatas, pavyzdžiui, namas, automobilis su tiek pat dalių. Vaikas gali pritvirtinti po vieną gabalėlį. Vaikai paeiliui pribėga prie stalo, išsirenka norimą detalę ir pritvirtina prie pastato. Laimi ta komanda, kuri greičiausiai pastato konstrukciją.

"Paslaptingas krepšys"

Tikslas: išmokti liesti atspėti dizainerio detales.

Įranga: dizainerių dalių komplektai, krepšys.

Pažanga: mokytojas laiko krepšį su „Lego“ konstravimo dalimis. Vaikai paeiliui paima iš jos vieną detalę, atspėja ir visiems parodo.

„Padėkite dalis į savo vietas“

Tikslas: sutvirtinti Lego konstrukcinių dalių pavadinimus.

Komplektacija: dėžės, Lego detalės (snapas, letena, ovalas, puslankis).

Eiga: vaikams išdalinamos dėžės ir konstravimo rinkinys. Kiekvienam vaikui išdalinamos dvi dalys. Vaikai visą konstrukcinį komplektą turi surinkti per trumpą laiką. Kas renka be klaidų, laimi.

"Šviesoforas"

Tikslas:

  • fiksuoti šviesoforų reikšmes;
  • lavinti dėmesį ir atmintį;

Komplektacija: Lego kaladėlės raudona, žalia, geltona.

1 variantas:

Mokytoja- "šviesoforas" , likusieji vaikai yra "automobiliai" . Mokytojas rodo raudoną šviesą "automobiliai" sustok, geltona – ruoškis, žalia – eik.

2 variantas:

Šviesoforas ir pėstieji kerta kelią degant žaliai šviesai.

3 variantas:

Prie raudonos šviesos vaikai tupi, degant geltonai – pakelia rankas aukštyn, degant žaliai – šoka į vietą.

„Rasti tą pačią informaciją, kaip ir kortelėje“

Tikslas: sutvirtinti Lego konstrukcinių dalių pavadinimus "Tuščiaviduris" .

Įranga: kortelės, lego detalės "Tuščiaviduris" , rinkliava.

Pažanga: vaikai paeiliui ima kortelę su Lego konstrukcijos detalės piešiniu "Tuščiaviduris" , suraskite tą patį ir pritvirtinkite prie lentos. Žaidimo pabaigoje vaikai sugalvoja pastato pavadinimą.

Parengiamojoje mokyklos grupėje vaikai jau mokosi naudodamiesi kortelėmis ir stato sudėtingesnius pastatus. Žaidimų tikslas – lavinti kalbą, mokėti dirbti komandoje, padėti draugui, lavinti mąstymą ir atmintį.

"Pavadinkite ir sukurkite"

Tikslai:

  • pataisyti Lego konstrukcijų dalių pavadinimus "Dakta" ;
  • išmokti dirbti komandoje;

Komplektacija: Lego rinkinys "Dakta" .

Pažanga: mokytojas kiekvienam vaikui paeiliui duoda po konstrukciją. Vaikas ją pavadina ir išlaiko. Kai kiekvienas vaikas surenka dvi dalis, mokytojas duoda užduotį iš visų dalių pastatyti vieną konstrukciją, sugalvoja jai pavadinimą ir pasakoja.

"Lego dovanos"

Tikslas: ugdyti susidomėjimą žaidimu ir dėmesį.

Įranga: žaidimo aikštelė, vyrai pagal žaidėjų skaičių, kauliukai (vienoje pusėje yra skaičius 1, antroje - 2, trečioje - 3, ketvirtoje - kryžius (praleidžiame judesį)), Lego dovanos.

Pažanga: vaikai paskirsto mažus vyrukus tarpusavyje. Jie deda juos į žaidimo lauką, po vieną meta kauliukus ir judina vyrus pagal laikrodžio rodyklę. Laimi pirmasis, kuris užbaigia visą ratą, o vaikas pats išsirenka dovaną. Žaidimas tęsiasi tol, kol bus atimtos visos dovanos.

„Neimk paskutinio mirties“

Tikslas: lavinti dėmesį ir mąstymą.

Komplektacija: lenta su bokšteliu.

Pažanga: du vaikai žaidžia, pakaitomis išima vieną ar dvi plytas iš bokšto. Kas nuima paskutinį, pralaimi.

„Prisimink vietą“

Tikslas: lavinti dėmesį ir atmintį.

Komplektacija: Lego rinkinys "Dakta" , mokesčiai visiems žaidėjams.

Pažanga: mokytojas sukuria tam tikrą aštuonių struktūrą (ne daugiau) detales. Trumpą laiką vaikai mintinai mokosi dizainą, tada mokytojas jį pašalina, o vaikai bando sukurti tą patį iš atminties. Kas tai padarys teisingai, laimi ir tampa lyderiu.

„Statyk neatmerkdamas akių“

Tikslai:

  • išmokite statyti užmerktomis akimis;
  • lavinti smulkiąją motoriką ir ištvermę;

Įranga: lenta, dizainerių rinkiniai.

Pažanga: priešais vaikai turi lentą ir konstravimo rinkinį. Vaikai užsimerkia ir bando ką nors sukurti. Kas sugalvoja įdomiausią konstrukciją, yra skatinamas.

"Žuvis, žvėris, paukštis"

Tikslas: lavinti atmintį ir dėmesį.

Komplektacija: Lego kaladėlė.

Eiga: mokytojas rankose laiko Lego kaladėlę. Vaikai stovi ratu. Mokytojas vaikšto ratu, kiekvienam vaikui paeiliui duoda po plytą ir sako: "žuvis" . Vaikas turi pasakyti bet kurios žuvies pavadinimą, tada duoti kitai ir pasakyti: "paukštis" arba "žvėris" . Kas padaro klaidą arba ją kartoja, pašalinamas iš žaidimo.

Korneva Olga Leonidovna
Darbo pavadinimas: mokytojas
Švietimo įstaiga: MBDOU d/s "Teremok"
Vietovė: Tazovskio kaimas
Medžiagos pavadinimas: Metodinis tobulinimas
Tema: Edukaciniai žaidimai su LEGO konstruktoriais ikimokyklinio amžiaus vaikams
Paskelbimo data: 03.02.2016
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINĖ ĮSTAIGA

ŠVIETIMO ĮSTAIGA

DARželis "TEREMOK"

Mokomieji žaidimai su

LEGO konstruktorius, skirtas

ikimokyklinio amžiaus vaikai
Pedagogas: Korneva O.L.
Tazovskio kaimas, 2015. Lego konstruktoriai šiandien yra nepakeičiama medžiaga užsiėmimams ikimokyklinėse įstaigose. Vaikai mėgsta žaisti nemokamą veiklą. Žaidimai su Lego konstruktoriais yra būdas vaikui tyrinėti ir orientuotis realiame pasaulyje. Vaikai mokosi nuo pat gimimo. Jie liečia daiktus, paima juos, judina – ir taip tyrinėja juos supantį pasaulį. Vaikams nuo trejų iki šešerių metų mokymosi pagrindas turėtų būti žaidimas – jo metu vaikai pradeda mėgdžioti suaugusiuosius, išbandyti savo jėgas, fantazuoti, eksperimentuoti. Žaidimas suteikia vaikams didžiules fizinio, estetinio ir socialinio tobulėjimo galimybes. Šioje brošiūroje yra nedidelis žaidimų pratimų pasirinkimas ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie prisideda prie įvairių federalinio valstybinio ikimokyklinio ugdymo standarto švietimo sričių įgyvendinimo.
Edukacinė sritis

"Kognityvinė raida"

"Susipažinkime"
Tikslas: pažinti vaikus. Įranga: LEGO kaladėlė - „Duplo“. Mokytojas duoda vaikams po plytą ir klausia: „Koks tavo vardas? Vaikas atsako ir grąžina plytą.
„Surask tokią plytą kaip mano“
Paskirtis: fiksuoti spalvą, formą (kvadratas, stačiakampis). Įranga: LEGO kaladėlės - „Tuščiaviduriai“, raudona, mėlyna, žalia, geltona (2x2, 2x4 cm). Dėžutėje yra LEGO kaladėlės. Mokytojas išima po vieną plytą ir prašo įvardinti spalvą bei formą ir surasti tą pačią dalį tarp siūlomų trijų ar keturių dalių, gulinčių priešais vaiką.

"Rūšiuoti pagal spalvą"
Tikslas: sujungti spalvų pavadinimus. Komplektacija: visų spalvų LEGO kaladėlės (2x2 cm), 4 dėžės. Vaikai, mokytojo nurodymu, sudedamas dalis į dėžutes.
„Rasti papildomos detalės“
Tikslas: sutvirtinti spalvą ir formą. Įranga: keturių spalvų LEGO kaladėlės. Kadangi tokio amžiaus vaikai, analizuodami detales, geba atsižvelgti tik į vieną ypatybę – arba spalvą, arba formą, paimame kelias kaladėles (ne daugiau 6) ir prašome surasti papildomą detalę. Pavyzdžiui, paimame 4 raudonas plytas ir vieną žalią arba 4 kvadratines plytas ir vieną stačiakampę.
"Stebuklingas kelias"
Tikslas: sutvirtinti spalvą ir formą. Įranga: LEGO kaladėlės. Vaikai sėdi ratu (aplink stalą), kiekvienas vaikas turi konstravimo rinkinį. Vaikai juda ratu. Pirmajame klojama bet kokia plyta, o paskesnėje – tos pačios spalvos arba tokios pat formos plyta.
„Padalinti į dalis“
Tikslas: sutvirtinti spalvą ir formą. Įranga: LEGO kaladėlės. Šiame amžiuje vaikas, grupuodamas objektus, geba atsižvelgti į dvi ypatybes (formą ir spalvą). Mums reikės keturių spalvų plytų (2x2 ir 2x4 cm). Kviečiame vaiką kaladėles padalinti į 4 dalis. Plytų skaičių galima padidinti iki 8.
„Nuostabus krepšys“, „Surask tokį patį!“, „Surask ir pavadink!
Tikslas: lavinti regimąjį ir klausomąjį dėmesį, regimąją ir lytėjimo atmintį; supažindinti su sąvokomis „elementas“, „detalė“; ugdyti gebėjimą atskirti geometrines figūras, veikti pagal duotą modelį ir žodinius nurodymus.
Įranga: LEGO kaladėlės. Krepšyje yra keletas Lego detalių. a) Vaikas turi liesdamas nustatyti, iš kokių dalių pagamintas modelis. b) Mokytojas parodo dalį, kurią reikia rasti. c) Mokytojas įvardija tik reikiamą detalę.
"Kas pasikeitė?", "Kas dingo?"
Tikslas: ugdyti vizualinį dėmesį, orientaciją erdvėje; toliau formuoti idėjas apie objektų spalvą ir formą; gebėjimas išreikšti savo veiksmus žodžiais. Įranga: LEGO kaladėlės Mokytojas kurį laiką rodo vaikams 5-7 dalių maketą. Tada jis uždaro modelį ir pakeičia 1-2 dalių padėtį jame arba pakeičia 1-2 dalis kitomis. Po to vėl parodo modelį ir prašo pasakyti, kas pasikeitė.
„Surask pastatą“
Tikslas: ugdyti dėmesį, stebėjimą, išmokti koreliuoti tai, kas pavaizduota kortelėje, su pastatais. Įranga: LEGO kaladėlės, kortelės su pastatų atvaizdais. Vaikai paeiliui išima iš dėžutės ar maišelio kortelę, atidžiai ją apžiūri, skambina, kas pavaizduota ant jos ir ieško šio pastato. Kas padaro klaidą, pasiima antrą kortą.
"Šviesoforas"
Tikslas: sutvirtinti spalvą ir formą. Įranga: LEGO kaladėlės Mokytojas duoda vaikams trijų spalvų kaladėles ir kviečia pasivaržyti – kas gali pagaminti daugiausiai skirtingų šviesoforų, tai yra reikalaujama, kad geltonos, raudonos ir žalios kaladėlės būtų skirtingos eilės. Išsiaiškinęs nugalėtoją, mokytojas demonstruoja šešias šviesoforų kombinacijas ir paaiškina sistemą, pagal kurią jie turėjo būti sudaryti, kad nepraleistų nė vieno varianto.
"Žuvis, žvėris, paukštis"

Tikslas: sutvirtinti žuvų, paukščių, gyvūnų pavadinimus; lavinti atmintį ir dėmesį. Komplektacija: Lego kaladėlė. Mokytojas rankose laiko lego kaladėlę. Vaikai stovi ratu. Mokytojas vaikšto ratu, duoda visiems vaikams po plytą ir sako: „žuvis“. Vaikas turi pasakyti bet kurios žuvies pavadinimą, tada duoti jį kitai ir pasakyti: „paukštis“ arba „žvėris“. Kas padaro klaidą arba ją kartoja, pašalinamas iš žaidimo.
Edukacinė sritis

„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“

„Uogoms, grybams“
Tikslas: nustatyti, kurie grybai yra valgomi, o kurie ne; pataisyti spalvas Įranga: LEGO kaladėlės. Eime su vaikinais į mišką, rasime grybų ir uogų. Tegul, pavyzdžiui, žalios plytos yra valgomieji grybai, raudonos – musmirės grybai. Reikia tik rinkti valgomuosius grybus. Arba geltonos plytos – grybai, raudonos – uogos. Vieni vaikai grybauja, kiti uogauja.
"Šviesoforas"
Įranga: LEGO konstruktorius
Tikslas: toliau diegti saugaus važiuojamosios dalies kirtimo taisykles; lavinti erdvinę orientaciją ir spalvų suvokimą.
"Kelyje"
Tikslas: įtvirtinti idėjas apie kelių eismo taisykles; skatinti teminių pastatų kūrimą ir žaisti juos bendroje veikloje su suaugusiaisiais ir bendraamžiais. Įranga: LEGO konstruktorius
"Kai prie durų yra nepažįstamasis"
Tikslas: Supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis situacijoje, kai vaikas vienas namuose, o durų skambučiu skambina nepažįstamas žmogus; plėtoti aktyvią kalbą; diegti protingą elgseną atsargiai.
"Šviesoforas"
Tikslas: - sustiprinti šviesoforų reikšmę - lavinti dėmesį ir atmintį Įranga: LEGO kaladėlės 1 variantas: Mokytojas – „šviesoforas“, vaikai – „automobiliai“. Mokytojas parodo raudoną plytą, „mašinos“ sustoja, geltona – ruošiasi, žalia – važiuoja. 2 variantas: degant raudonai šviesai vaikai pritūpia, degant geltonai pakelia rankas aukštyn, degant žaliai pašoka į vietą.
„Ką mums davė ruduo“
Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie rudens ženklus; ugdyti gebėjimą teisingai klasifikuoti daržoves ir vaisius; pristatyti naują profesiją – vaisių ir daržovių rinkėjas; puoselėti draugiškus santykius bendroje veikloje. Komplektacija: Lego rinkinys

Mokytoja pakviečia vieną iš vaikų nuskinti obuolių nuo Lego medžio. Ir sudėkite į Lego dėžutes saugojimui. O kitiems vaikams surinkti bulvių derlių iš Lego lovų į maišus. O nuimtą derlių nuneškite į parduotuvę. Vaikai skirstomi į
obuolių rinkėjai, bulvių rinkėjai, vairuotojai ir parduotuvių tarnautojai.
„Gyvūnų pasaulyje“
Tikslas: įtvirtinti ikimokyklinio amžiaus vaikų žinias apie laukinius ir naminius gyvūnus.

Komplektacija: Lego rinkinys

Mokytojas nagrinėja didaktinius paveikslėlius tema: „Laukiniai ir naminiai gyvūnai“. Pabrėžia, kur gyvena kiekvienas gyvūnas ir kaip teisingai vadinasi jo namai. Vaikai apžiūri iš anksto mokytojo paruoštas laukinių ir naminių gyvūnų figūrėles: arklį, šunį, antį, žirafą, lapę ir kt. Toliau siūloma žaisti vaidmenų žaidimą: „Statybininkai“ ir vienam iš gyvūnų pastatyti namą iš „Lego“.
„Naujieji metai beldžiasi į mūsų duris“
Tikslas: Plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie Naujųjų metų šventimo papročius ir tradicijas mūsų šalyje. Įranga: Lego rinkinys Mokytojas užduoda vaikams klausimus: "Kas yra Naujieji metai?", "Kur gyvena Kalėdų Senelis?" Veda pokalbį su vaikais: „Kaip žmonės sveikina vieni kitus su Naujųjų metų diena? Ir pasiūlo nueiti į Kalėdų Senelio kūrybines dirbtuves. Vaikai kartu su savo mokytoja sėdi ant stebuklingo kilimo ir leidžiasi į kelią. Kūrybinėse dirbtuvėse mokytoja vaikams pasakoja, kad iki Naujųjų metų liko labai mažai laiko, tačiau daug vaikų prašymų. Pasiūlo padėti seneliui (surinkti žaislus iš „Lego“ ir nusiųsti juos vaikams) ir žaisti vaidmenų žaidimą „Kalėdų Senelio pagalbininkai“.
Edukacinė sritis

"Kalbos raida"

„Prielinksnių praktikavimas“
Tikslas: prielinksnių FOR/NA pratinimas Prietaisai: LEGO kaladėlės Jaunesniojoje ikimokyklinio ugdymo grupėje vaikai su logopedu mokosi prielinksnių FOR/NA. Galite pastatyti nedidelį bokštą (iki 6 plytų) ir naudoti jį praktikuodami šiuos prielinksnius. Paklauskite, pavyzdžiui, ką
plyta ON raudona? Prašome vaiko pateikti išsamų atsakymą - „Ant raudonos plytos yra žalia plyta“. Tas pats ir su prielinksniu UŽ.
„Išdėstykite žodžio schemą“
Įranga: LEGO kaladėlės Tikslas: Ugdyti gebėjimą atlikti žodžių, susidedančių iš trijų iki šešių garsų, garsinę analizę; toliau mokytis, kaip išdėstyti žodžių schemą, nurodant balsių garsus raudonai, kietus priebalsius mėlynai, minkštus priebalsius žaliai; įtvirtinti idėjas apie sąvokas „žodis“, „garsas“, „raidė“.
"Papasakok man istoriją"
Įranga: LEGO konstruktorius Tikslas: Ugdyti nuoseklią kalbą, ugdyti gebėjimą logiška seka sudaryti siužeto istoriją, naudojant tris struktūrines dalis (pradžia, veiksmo raida, pabaiga); lavinti vaikų vaizduotę ir žodinį kūrybiškumą.
Edukacinė sritis

"Meninis ir estetinis vystymasis"

Konstruktyvi modeliavimo veikla

„Nustatykite ilgą (trumpą) kelią!
Tikslas: Ugdyti gebėjimą identifikuoti objektų erdvines charakteristikas (aukštis, ilgis, plotis) ir atlikti nesudėtingas užduotis. Pastatų mažinimas arba padidinimas dviem būdais: prie didesnių pridedant mažas dalis ir statant ant dalių; plėtoti aktyvią kalbą, naudojant apibrėžimus (ilgą, trumpą, tiesią, vingiuotą).
„Platūs ir siauri takai“
Tikslas: toliau formuoti idėjas apie objektų plotį; išmokite lyginti objektus pagal plotį; ugdyti gebėjimą analizuoti dalyką ar grafinį modelį ir koreliuoti su juo savo veiksmus.
„Išdėstykite antrąją modelio pusę“
Tikslas: išmokyti išlaikyti simetriją statant ir dėliojant raštus.
Įranga
:
Lego konstruktorius Mokytojas dėlioja pirmąją rašto pusę, o vaikai, stebėdami simetriją, turi išdėlioti antrąją rašto pusę.
"Kam jis aukščiau"
Įranga: Lego konstruktorius, įvairiaspalvis kubas Kiekvienas paima lėkštę, meta kubą ir paima atitinkamos spalvos gabalėlį. Turite pastatyti tokios pat spalvos bokštą, aukštesnį nei jūsų priešininkas. Tai yra, jei nuolat krenta skirtingos spalvos, aukšto bokšto negausite.
"Ornamentas pagal diktantą"
Pakvieskite vaiką ant skydelio padaryti raštą, tam tikru būdu išdėstydami dalis pagal savo diktavimą: „Įdėkite mėlyną plytą į viršutinį dešinįjį kampą, raudoną kubą centre ir pan. Įdėkite mėlyną juostelę su keturiais taškais bet kur, dešinėje nuo jos yra raudona plyta, po ja - dar viena mėlyna ir pan. Padėkite keturis kubelius taip, kad kairėje esantis būtų raudonas, o dešinėje - tik raudonas. Panašių užduočių sugalvokite patys, su tarpeliais, su figūrėlių išdėstymu įstrižai viena nuo kitos ir pan. Tegul ši užduotis atliekama robotų ar astronautų žaidimo metu.
Edukacinė sritis

"Fizinis vystymasis"

„Perduokite LEGO kaladėlę“
Tikslas: lavinti judesių koordinaciją. Įranga: didelė LEGO kaladėlė. Mokytojas užmerkia akis. Vaikai stovi ratu pagal komandą „Praeik“, jie greitai perduoda plytą vienas kitam. Kai mokytojas sako „Stop“ ir atmerkia akis, vaikas, turintis plytą, tampa lyderiu.
„Surinkite LEGO kaladėles“

Tikslas: sutvirtinti spalvų pavadinimus; ugdyti dėmesingumą ir judėjimo greitį. Įranga: keturių spalvų LEGO kaladėlės. Suskirstome vaikus į grupeles po keturis, ant kilimo išbarstome plyteles, dedame dėžutes, paskirstome, kas kokią spalvą rinks. Pagal komandą "Pradėti!" vaikai renka plytas. Laimi tas, kuris surenka greičiausiai.
"Mano namas"
Tikslas: sutvirtinti spalvų pavadinimus; ugdyti dėmesingumą ir judėjimo greitį Įranga: LEGO kaladėlės Ant grindų yra įvairių spalvų lankeliai, juose yra atitinkamos spalvos kaladėlės. Vaikams duodame į ranką bet kokios spalvos kaladėlę, kai tik muzika nustoja groti, vaikai turi paimti savo lanką (tokios pačios spalvos kaip ir plyta); .
"Kas greitesnis"
Tikslas: lavinti greitį, dėmesį, judesių koordinaciją Įranga: LEGO kaladėlės Žaidėjai suskirstyti į dvi komandas. Kiekviena komanda turi savo spalvą Lego kaladėlių ir savo dalį. Pavyzdžiui, 2x2 cm plytos yra raudonos, 2x4 cm - mėlynos. Žaidėjai po vieną perkelia plytas nuo vieno stalo prie kito. Kurio komanda greitesnė, laimi. “
Lego ant galvos"
Tikslas: pagerinti orientaciją erdvėje; ugdyti gebėjimą veikti pagal žodinius nurodymus Įranga: LEGO kaladėlės Vaikas pasideda ant galvos LEGO kaladėlę. Likę vaikai duoda jam užduotis, pavyzdžiui, nueiti du žingsnius, atsisėsti, pakelti vieną koją, atsistoti ant vienos kojos, suktis. Jeigu vaikas atlieka tris užduotis ir nuo galvos nenukrenta plyta, vadinasi, jis laimėjo ir gauna prizą.